Agregátor zdrojů

Světu musejí rozumět i děti, kterým to ve škole zatím moc nejde

Zajímavosti - 2. Červenec 2018 - 11:17

Přinášíme odkaz na  rozhovor Jaroslavy Štefflové s Oldřichem Botlíkem, který vyšel v Učitelských novinách číslo 18/2018. V čem by se mělo proměnit vyučovaní, aby odpovídalo potřebám současné společnosti?

http://www.eduin.cz/clanky/ucitelske-noviny-svetu-museji-rozumet-i-deti-kterym-to-ve-skole-zatim-moc-nejde/

Lidové noviny: Jak se šíří hloupost

Zajímavosti - 19. Červen 2018 - 14:06

Publikujeme komentář Oldřicha Botlíka, který vyšel 11. 6. v Lidových novinách pod názvem Jak se šíří hloupost. Proč podle jeho názoru současná podoba jednotných testů, které připravuje Cermat, využívaných v rámci přijímacích zkoušek na střední školy povede k hloupnutí žáků? Přečtěte si na http://www.eduin.cz/clanky/lidove-noviny-jak-se-siri-hloupost/

 

Audit vzdělávacího systému v ČR 2017

Zajímavosti - 19. Červen 2018 - 13:53

V českém prostředí dlouho chybělo zhodnocení událostí a změn, které byly v daném roce důležité pro vzdělávání. Už počtvrté proto EDUin vydává ve spolupráci s odborníky Audit vzdělávacího systému, který lze chápat jako ucelený monitoring stavu vzdělávání. V auditu vždy naleznete zhodnocení výchozího stavu (formou SWOT analýzy), události, které měly na vzdělávací politiku v předešlém roce velký vliv, a uvedení oblastí, které jsou klíčové pro rozvoj vzdělávání.

The Best Websites for Teaching and Learning Math

Zajímavosti - 26. Duben 2018 - 16:57

Here are the best math websites, according to teachers:

https://www.weareteachers.com/best-math-websites/

The best interactive math games

Zajímavosti - 26. Duben 2018 - 16:47

Practice makes perfect, and math proficiency at all levels definitely takes practice. From basic addition and subtraction to advanced algebra and geometry concepts, these online interactive math games provide a fun way to practice important skills. Oh, and the best part? They’re all available for free on the web!

https://www.weareteachers.com/the-best-online-interactive-math-games-for-every-grade-level/

 

Hejného matematika - otevřený dopis

Zajímavosti - 17. Duben 2018 - 10:08

Milan Hejný a společnost H-mat adresují otevřený dopis Jednotě českých matematiků a fyziků, která začala v posledních týdnech aktivně vystupovat proti Hejného metodě výuky matematiky. K tématu se můžete také podívat na duel mezi Bobem Kartousem a Josefem Kubátem (Jednota školských matematiků a fyziků), který 11. 4. odvysílal web Seznamzpravy.cz.

Letní matematické soustředění

Zajímavosti - 11. Duben 2018 - 12:16

Součástí projektu Math Exercises for You je i pořádání vzdělávacích aktivit. Jednou z těchto aktivit je i Letní matematické soustředění (Summer Mathematics Camp). Toto soustředění je určené výhradně studentům partnerských středních škol. Dále následuje přehled informací o letním matematickém soustředění pro studenty středních škol.

38. mezinárodní konference Historie matematiky

Akce - 2. Duben 2018 - 21:07

38. mezinárodní konferenci Historie matematiky  se bude konat v Poděbradech ve dnech 24. až 28. srpna 2018.

Akce je zaměřena na historii matematiky a historii jejího vyučování a snaží se poskytnout dostatečný prostor k aktivním vystoupením, diskusím i neformálním setkáním všem účastníkům - matematikům, historikům matematiky, učitelům vysokých i středních škol, doktorandům i všem dalším zájemcům o matematiku a její historii.

Syndikovat obsah