31.1.- 2.2.2012 Škola matematického modelování (ŠKOMAM)

Ve dnech 31.1.-2.2.2012 proběhl v prostorách Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava seminář pořádaný Katedrou aplikované matematiky pro studenty středních škol Škola matematického modelování za účasti 85 studentů z 18 škol. Jde o třídenní kurz určený především pro studenty posledních a předposledních ročníků středních škol se zájmem o matematické modelování a výpočetní matematiku. Kurz sestává z dopolední sekce přednášek a odpoledních počítačových cvičení. Více informací lze získat na webových stránkách.

Většina přednášejících a vedoucích počítačových cvičení jsou aktivně  zapojeni do projektu Matematika pro inženýry 21. století. Z prostředků tohoto projektu také byly pořízeny materiály ke cvičením, propagační předměty a ceny pro vítěze soutěže.